Planujesz zakupy w Warszawie? Warto wiedzieć, gdzie się wybrać! Stolica może pochwalić się dziesiątkami nowoczesnych centrów handlowych, gdzie znajdziesz wszystko – od luksusowych marek po przystępne sklepy na każdą kieszeń.
Sprawdź nasz ranking najlepszych galerii handlowych w mieście. To miejsca, gdzie nie tylko zrobisz udane zakupy, ale też miło spędzisz czas z całą rodziną.
A jeśli szukasz innych pomysłów na spędzenie czasu w mieście, zerknij do naszych przewodników po najlepszych kinach, klubach i parkach Warszawy.
1. Westfield Arkadia
Westfield Arkadia przy alei Jana Pawła II 82 w Warszawie to największe centrum handlowe w Polsce o powierzchni 307 758 m².
Poruszanie się po centrum jest naprawdę proste – mamy tu dotykowe kioski informacyjne, a także specjalną aplikację na telefon. Z przodu znajduje się spory plac z fontanną, który w lecie świetnie sprawdza się jako miejsce odpoczynku.
Połowę parteru zajmuje przestronna strefa restauracyjna z ogromnymi oknami i dostępem do naturalnego światła. W całym centrum znajdziemy ponad 30 różnorodnych restauracji i kawiarni.
Na zakupy czeka ponad 240 sklepów – od ogromnego Carrefoura po ekskluzywne butiki. Jeśli chodzi o rozrywkę, mamy tu multikino Multikino i fajny park rozrywki dla dzieci. Jest też klub fitness.
Dojazd jest bezproblemowy – tuż obok jest stacja metra „Dworzec Gdański”, przystanki autobusowe i tramwajowe. Kierowcy mogą zostawić auto na darmowym parkingu.
Centrum jest czynne codziennie: od poniedziałku do soboty 10:00-22:00, w niedziele 10:00-21:00. Co roku odwiedza je około 20 milionów osób.
A taka ciekawostka – kilka lat temu na dachu centrum powstała prawdziwa pasieka!
2. Złote Tarasy
Tuż przy Dworcu Centralnym w Warszawie znajdują się Złote Tarasy ze swoim charakterystycznym szklanym dachem składającym się z 4780 trójkątnych paneli. Centrum ma powierzchnię 66 400 m², czyli tyle co pięć boisk piłkarskich.
Ponad 200 sklepów jest otwartych od 9:00 do 22:00 w dni powszednie i soboty, do 21:00 w niedziele. Znajdziemy tu zarówno drogie marki, jak i bardziej przystępne sklepy.
Na ostatnim piętrze mieści się strefa food court z 40 knajpkami, w tym McDonald’s, Burger King i Subway. Dla kinomaniaków jest Multikino z 8 salami, które działa od 9:00 do ostatniego seansu.
Rocznie przez Złote Tarasy przewija się ponad 21 milionów osób. Dotrzemy tu łatwo komunikacją miejską albo autem – jest całodobowy parking podziemny. Z lotniska dojedziemy w jakieś 20 minut.
Położenie przy głównym dworcu sprawia, że Złote Tarasy to często pierwsze miejsce, które widzą przyjezdni. Latem schody między centrum a dworcem to popularne miejsce spotkań młodzieży.
3. Wola Park
Wola Park to jeden z największych centrów handlowych w Warszawie – na 79 300 m² mieści się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Największe sklepy to Auchan, Castorama, TK Maxx, H&M i ZARA. Dla osób urządzających mieszkanie jest też punkt planowania IKEA.
Wszystko pomyślano tak, żeby było wygodnie: jest kino Multikino, klub Zdrofit i przychodnia LUX MED. Przy Zdroficie urządzono fajną, darmową przestrzeń do pracy.
Dojazd jest prosty – mamy stację metra Ulrychów i przystanki autobusowe. Dla kierowców czeka spory parking na 3000 miejsc, stacja benzynowa i ładowarki do aut elektrycznych. Rowerzyści mogą skorzystać z miejskich rowerów, także cargo.
Klienci chwalą różnorodność cenową – od spożywki po elektronikę i wyposażenie domu. Trzeba jednak dobrze zaplanować zakupy, bo centrum jest naprawdę spore – nawet 4-5 godzin może nie wystarczyć na zobaczenie wszystkiego.
Duży plus to brak tłoku i kolejek nawet w godzinach szczytu. Rodzice z dziećmi mają do dyspozycji wygodne pokoje rodzica z dzieckiem, a sklepy oferują szeroki wybór produktów dla najmłodszych.
4. Galeria Młociny
Galeria Młociny, otwarta na Bielanach w 2019 roku, jest czynna codziennie od 10:00 do 22:00. Nie trzeba płacić za parking, a dojazd jest świetnie skomunikowany – metrem, autobusami i tramwajami.
Na trzech poziomach znajdziemy ponad 200 sklepów, w tym jedyny w stolicy Primark. Z większych marek są tu TK Maxx, Half Price, Nike, H&M, Zara i Sinsay.
Całe drugie piętro to strefa rozrywki i gastronomii. W industrialnej Hali Hutnik można pograć w kręgle, bilard czy rzutki. Na dachu czeka fajnie urządzona zielona strefa relaksu ze stołami do shuffleboardu i kultowymi automatami do gier.
Rodzice z dziećmi mają do dyspozycji strefy zabaw na każdym piętrze, a przed wejściem stoi plac zabaw „Statek do Młocin”. Fundacja „Jestem Mamą” organizuje zajęcia rozwojowe, a w Pesto Cafe odbywają się warsztaty kulinarne dla najmłodszych.
W galerii działa przychodnia Enel-med, klub Zdrofit i kino Multikino z salami VIP. Znajdziemy tu też wszystko, co potrzebne na co dzień: banki, salony urody, pralnię, aptekę.
Budynek spełnia wysokie standardy ekologiczne (ma certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent) i jest w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami (certyfikat „Obiekt bez barier”). We wtorki między 15:00 a 18:00 obowiązują „ciche godziny” dla osób wrażliwych na hałas i nadmiar bodźców.
5. Westfield Mokotów
Westfield Mokotów to trzypiętrowe centrum z ponad 200 sklepami na powierzchni 68 300 m². Jest otwarte codziennie – od poniedziałku do soboty 10:00-22:00, w niedziele do 21:00.
Na pierwszych dwóch piętrach znajdziemy butiki od sieciówek po luksusowe marki. Oprócz ubrań i butów są tu też sklepy z wyposażeniem wnętrz, sprzętem foto i elektroniką. Spory sklep RTV Euro AGD ma naprawdę bogaty wybór AGD.
Trzecie piętro to królestwo food courtu z różnymi kuchniami świata. Warto zajrzeć do Cukierni OLSZA, gdzie dostaniemy świetne wypieki w rozsądnych cenach. Na tym samym piętrze jest też 14-salowe kino Cinema City i strefa dla dzieci.
Plusy to całodobowa apteka, windy i szerokie alejki. Minusy? Odwiedzający narzekają na zepsute gniazdka do ładowania telefonów i toalety, które przydałoby się odświeżyć.
6. Blue City
Blue City na zachodzie Warszawy od razu przyciąga wzrok nietypową architekturą z wysokim sklepieniem. Ten sześciopiętrowy kompleks ma 185 000 m² i świetną lokalizację przy dworcu Warszawa Zachodnia.
Centrum słynie z rozrywki. Jest tu TEPfactor z 25 pokojami-wyzwaniami jak w Fort Boyard i wielka strefa zabaw Inca Play dla dzieci. Fani sportu docenią największy w Polsce klub fitness i 8 kortów do squasha.
W Blue City działa ponad 200 sklepów w różnych cenach, mnóstwo kawiarni i restauracji. Kino Helios wyświetla filmy z ukraińskim dubbingiem. W centrum uwagę przykuwa imponująca, 26-metrowa fontanna.
Kierowcy mogą zostawić auto na parkingu (pierwsze 2 godziny za darmo). Poruszanie się po galerii jest proste dzięki czytelnym oznaczeniom i interaktywnym mapom.
Centrum jest czynne codziennie: poniedziałek-sobota 10:00-22:00, niedziela 10:00-20:00. Można tu wejść z psem (na smyczy, duże psy w kagańcu). W całym obiekcie jest czysto, łącznie z dobrze wyposażonymi toaletami.
7. Galeria Północna
Na północy Warszawy od 2017 roku działa Galeria Północna – centrum handlowe liczące 64 000 m². Prawdziwą perełką jest ogród na dachu o powierzchni 5000 m², gdzie znajdziemy kawiarnie, plac zabaw w kształcie łodzi podwodnej i jedyną w polskich galeriach handlowych tężnię solankową. Przestrzeń zdobi ogromny mural z mapą świata, sztuczny wodospad i dwumetrowe koło wodne.
W przeciwieństwie do innych warszawskich galerii, nawet w weekendy nie ma tu tłumów. Na drugim piętrze mieści się food court, a tuż obok – fajna strefa relaksu z zielenią i kawiarniami. Galeria często organizuje wyprzedaże butów i targi rzemieślnicze. Dla dzieciaków przygotowywane są różne atrakcje, jak na przykład wystawa dinozaurów w skali 1:1.
Znajdziemy tu popularne sieciówki odzieżowe, spożywczak i kino. Wnętrze zdobią dwie rzeźby Oskara Zięty, w tym „Wir” – najwyższa w Polsce instalacja ze stali nierdzewnej, sięgająca ponad 20 metrów. Jest też efektowna fontanna multimedialna.
Galeria jest świetnie rozplanowana – ma szerokie alejki i sporo miejsc do odpoczynku. Ceny są na średnim poziomie.
8. CH Atrium Targówek
Atrium Targówek we wschodniej Warszawie ma powierzchnię 60 600 metrów kwadratowych. Niedawno przeszło lifting – pojawiły się nowe sklepy, a sam budynek zyskał świeży wygląd.
Poruszanie się po galerii jest teraz łatwiejsze – wejścia oznaczono dużymi literami. Na miejscu działa Carrefour, Castorama, multikino i siłownia. W strefie restauracyjnej zjemy zarówno fast foody, jak i dania kuchni chińskiej czy indyjskiej.
W galerii jest spory wybór sklepów z ciuchami, elektroniką, wyposażeniem domu, prezentami i dodatkami. Rodziny z dziećmi mogą skorzystać ze strefy rozrywki.
Do Atrium Targówek łatwo dotrzeć komunikacją miejską. Jest też spory parking. W dni robocze jest tu luźno, więc zakupy robi się całkiem przyjemnie.
9. Atrium Promenada
Atrium Promenada o powierzchni 90 000 m² wyróżnia się tym, że nie jest tak zatłoczona jak inne galerie. W czteropiętrowym budynku znajdziemy sklepy znanych marek, w tym H&M, Zarę i Massimo Dutti.
Na parterze jest food court stylizowany na amerykańskie knajpki z lat 50. Są tu zarówno popularne sieciówki jak McDonald’s czy Starbucks, jak i mniejsze kawiarnie. Na tym samym poziomie działa Carrefour z niezłym działem francuskich serów i win.
W galerii jest też kino i klub fitness. Po całym obiekcie rozrzucone są miejsca do siedzenia i odpoczynku. Mimo sporej powierzchni, trudno się tu zgubić. Kierowcy mają do dyspozycji parking.
W holu można zobaczyć fajną wystawę zdjęć pokazujących, jak powstawała galeria.
10. Vitkac
Vitkac, otwarty w listopadzie 2011 roku, to pierwsza w Polsce galeria handlowa w całości poświęcona luksusowym markom.
Na czterech piętrach mieszczą się butiki najdroższych marek. To tu znajdziemy jedyne w mieście salony Gucci, Louis Vuitton i Bottega Veneta. W Likus Concept Store można kupić rzeczy marek Acne, Rick Owens i Vetements. Całe piętro zajmują włoskie meble takich firm jak Missoni Home, Driade czy Flexform. Na piątym piętrze mieści się doceniona przez Michelin restauracja Concept 13. W tym samym miejscu znajdziemy też Bar 13, Vinotekę 13 i Delikatesy 13.
Ceny są odpowiednio wysokie – za sukienki czy torebki trzeba zapłacić nieraz ponad 10 000 złotych. Nie ma tu zwykłego food courtu.
Budynek z granitu, stali i betonu architektonicznego nazwano na cześć nietuzinkowego polskiego artysty Witkacego, który mieszkał przy Brackiej. To miejsce ma ciekawą historię – w okresie międzywojennym mieściły się tu najmodniejsze warszawskie butiki.